Alina  

Expert Cup


Expert Cup 2008, 5-6 januari

Seniorer - Lördagen den 5 januari

 
GRUPP A
  GRUPP B
 

Citykamraterna
IFK Uppsala
IK Rex
UNIK
Ärentuna SK

  Bälinge IF
Danmark IF
Gamlis FF
Ingarö IF
Rasbo IK

Gruppspel

Match.nr Tid Grupp Lag
Resultat
1. 08.00
A
Ärentuna - UNIK
-
2 08.25
A
Citykamraterna - Rex
-
3 08.50
B
Bälinge - Danmark
-
4 09.15
B
Rasbo - Ingarö
-
5 09.40
A
Ärentuna – IFK Uppsala
-
6 10.05
A
UNIK - Citykamraterna
-
7 10.30
B
Gamlis - Bälinge
-
8 10.55
B
Danmark - Rasbo
-
9 11.20
A
Rex – IFK Uppsala
-
10 11.45
A
Ärentuna - Citykamraterna
-
11 12.10
B
Ingarö - Gamlis
-
12 12.35
B
Bälinge - Rasbo
-
13 13.00
A
UNIK - Rex
-
14 13.25
A
IFK Uppsala - Citykamraterna 
-
15 13.50
B
Danmark - Ingarö
-
16 14.15
B
Rasbo - Gamlis
-
17 14.40
A
Rex - Ärentuna
-
18 15.05
A
UNIK – IFK Uppsala
-
19 15.30
B
Ingarö - Bälinge
-
20 15.55
B
Gamlis – Danmark
-

GRUPP A
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Citykamraterna
0
0
0
0
0
0
0
0
2 IFK Uppsala
0
0
0
0
0
0
0
0
3 IK Rex
0
0
0
0
0
0
0
0
4 UNIK
0
0
0
0
0
0
0
0
5 Ärentuna SK
0
0
0
0
0
0
0
0

GRUPP B
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Bälinge IF
0
0
0
0
0
0
0
0
2 Danmark IF
0
0
0
0
0
0
0
0
3 Gamlis FF
0
0
0
0
0
0
0
0
4 Ingarö IF
0
0
0
0
0
0
0
0
5 Rasbo IK
0
0
0
0
0
0
0
0


Slutspel

21 16.20
Semi
1:an grupp A - 2:an grupp B
-
22 16.50
Semi
1:an grupp B - 2:an grupp A
-
   
 
23 17.20
FINAL
Segrare match 21 - Segrare match 22
-

Segrare:
---

 


Juniorer - Söndagen den 6 januari

 
GRUPP A
  GRUPP B
 
Danmarks IF
GUSK
Håbo FF
IK Fyris
IK Sirius
  Alunda IF
Bälinge IF
Upsala IF
Heby AIF
UNIK

Gruppspel

Match.nr Tid Grupp Lag
Resultat
1. 08.00
A
GUSK - Fyris
-
2 08.25
A
Sirius - Danmark
-
3 08.50
B
Upsala IF - Bälinge
-
4 09.15
B
Alunda - UNIK
-
5 09.40
A
Håbo - GUSK
-
6 10.05
A
Fyris - Sirius
-
7 10.30
B
Heby – Upsala IF 
-
8 10.55
B
Bälinge - Alunda
-
9 11.20
A
Danmark - Håbo 
-
10 11.45
A
GUSK - Sirius
-
11 12.10
B
UNIK – Heby
-
12 12.35
B
Alunda – Upsala IF
-
13 13.00
A
Fyris - Danmark
-
14 13.25
A
Sirius - Håbo 
-
15 13.50
B
Bälinge  - UNIK
-
16 14.15
B
Heby - Alunda
-
17 14.40
A
Danmark – GUSK
-
18 15.05
A
Håbo - Fyris 
-
19 15.30
B
UNIK – Upsala IF
-
20 15.55
B
Heby - Bälinge
-
GRUPP A
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Danmarks IF
0
0
0
0
0
0
0
0
2 GUSK
0
0
0
0
0
0
0
0
3 Håbo FF
0
0
0
0
0
0
0
0
4 IK Fyris
0
0
0
0
0
0
0
0
5 IK Sirius
0
0
0
0
0
0
0
0

GRUPP B
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Alunda IF
0
0
0
0
0
0
0
0
2 Bälinge IF
0
0
0
0
0
0
0
0
3 Upsala IF
0
0
0
0
0
0
0
0
4 Heby AIF
0
0
0
0
0
0
0
0
5 UNIK
0
0
0
0
0
0
0
0

 

Slutspel

21 16.20
Semi
1:an grupp A - 2:an grupp B
-
22 16.50
Semi
1:an grupp B - 2:an grupp A
-
   
 
23 17.20
FINAL
Segraren match 21 - Segraren match 22

-

Segrare:
---
Meny
Alina Cup 2019
Alina Cup 2018
Alina Cup 2017
Alina Cup 2016
Alina Cup 2015
Alina Cup 2014
Alina Cup 2013
Expert Cup 2012
Expert Cup 2011
Expert Cup 2010
Expert Cup 2009
Expert Cup 2008
Expert Cup 2007
  © 2006-2019