Alina  

Expert Cup


Expert Cup 2011, 8-9 januari

Seniorer - Lördagen den 8 januari

 
GRUPP A
  GRUPP B
 
Alunda IF
Bälinge IF
Danmarks IF
Gamlis FF
IFK Uppsala
  IF Vesta
IK Rex
Sigtuna IF
Sollentuna IF
UNIK

Gruppspel

Match.nr Tid Grupp Lag
Resultat
1. 08.00
A
IFK Uppsala - Danmarks IF 2-0
2 08.25
A
Bälinge IF - Alunda IF 5-1
3 08.50
B
IF Vesta - Sigtuna IF 3-2
4 09.15
B
Sollentuna IF - UNIK 2-2
5 09.40
A
Gamlis FF - IFK Uppsala 0-1
6 10.05
A
Bälinge IF - Danmarks IF 3-0
7 10.30
B
IK Rex - IF Vesta 2-1
8 10.55
B
Sigtuna IF - Sollentuna IF 0-2
9 11.20
A
Alunda IF - Gamlis FF 0-1
10 11.45
A
IFK Uppsala - Bälinge IF 0-1
11 12.10
B
UNIK - IK Rex 3-0
12 12.35
B
IF Vesta - Sollentuna IF 3-2
13 13.00
A
Danmarks IF - Alunda IF 0-0
14 13.25
A
Gamlis FF - Bälinge IF 0-1
15 13.50
B
Sigtuna IF - UNIK 2-8
16 14.15
B
Sollentuna IF - IK Rex 3-2
17 14.40
A
Alunda IF - IFK Uppsala 0-1
18 15.05
A
Danmarks IF - Gamlis FF 1-2
19 15.30
B
UNIK - IF Vesta 3-0
20 15.55
B
IK Rex - Sigtuna IF 3-2

GRUPP A
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Bälinge IF 4 4 0 0 10 1 +9 12
2 IFK Uppsala 4 3 0 1 4 1 +3 9
3 Gamlis FF 4 2 0 2 3 3 0 6
4 Danmarks IF 4 0 1 3 1 7 -6 1
5 Alunda IF 4 0 1 3 1 7 -6 1

GRUPP B
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 UNIK 4 3 1 0 16 4 +12 10
2 Sollentuna IF 4 2 1 1 9 7 +2 7
3 IF Vesta 4 2 0 2 7 9 -2 6
4 IK Rex 4 2 0 2 7 9 -2 6
5 Sigtuna IF 4 0 0 4 6 16 -10 0


Slutspel

21 16.20
Semi
Bälinge IF - Sollentuna IF 3-5 (0-0) str
22 16.50
Semi
UNIK - IFK Uppsala 3-1
   
 
23 17.20
FINAL
Sollentuna IF - UNIK 2-4

Segrare:
UNIK

 


Juniorer - Söndagen den 9 januari

 
GRUPP A
  GRUPP B
 
GUSK
IF VP
Sigtuna IF
UNIK
Vaksala SK
  Bälinge IF
Upsala IF
Hagby IK
IFK Uppsala
Wattholma IF

Gruppspel

Match.nr Tid Grupp Lag
Resultat
1. 08.00
A
Vaksala SK - UNIK 0-0
2 08.25
A
Sigtuna IF - IF VP 1-0 WO
3 08.50
B
Upsala IF - IFK Uppsala 0-2
4 09.15
B
Hagby IK - Wattholma IF 1-4
5 09.40
A
GUSK - Vaksala SK 1-0
6 10.05
A
Sigtuna IF - UNIK 2-3
7 10.30
B
Bälinge IF - Upsala IF
3-1
8 10.55
B
IFK Uppsala - Hagby IK 2-0
9 11.20
A
IF VP - GUSK 0-1 WO
10 11.45
A
Vaksala SK - Sigtuna IF 4-0
11 12.10
B
Wattholma IF - Bälinge IF 0-1
12 12.35
B
Upsala IF - Hagby IK 5-5
13 13.00
A
UNIK - IF VP 1-0 WO
14 13.25
A
GUSK - Sigtuna IF 0-1
15 13.50
B
IFK Uppsala - Wattholma IF 1-1
16 14.15
B
Hagby IK - Bälinge IF 0-1
17 14.40
A
IF VP - Vaksala SK 0-1 WO
18 15.05
A
UNIK - GUSK 0-0
19 15.30
B
Wattholma IF - Upsala IF 0-1
20 15.55
B
Bälinge IF - IFK Uppsala 0-0

GRUPP A
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
2 UNIK 4 2 2 0 4 2 +2 8
1 Vaksala SK 4 2 1 1 5 1 +4 7
3 GUSK 4 2 1 1 2 1 +1 7
4 Sigtuna IF 4 2 0 2 4 7 -3 6
5 IF VP 4 0 0 4 0 4 -4 0

GRUPP B
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Bälinge IF 4 3 1 0 5 1 +4 10
2 IFK Uppsala 4 2 2 0 5 1 +4 8
3 Wattholma IF 4 1 1 2 5 4 +1 4
4 Upsala IF 4 1 1 2 7 10 -3 4
5 Hagby IK 4 0 1 3 6 12 -6 1

(GUSK vidare till semifinal före Vaksala SK på inbördes möte)

Slutspel

21 16.20
Semi
UNIK - IFK Uppsala 1-3 (0-0) str
22 16.50
Semi
Bälinge IF - GUSK 2-1
   
 
23 17.20
FINAL
IFK Uppsala - Bälinge IF 0-2

Segrare:
BÄLINGE IF

Meny
Alina Cup 2019
Alina Cup 2018
Alina Cup 2017
Alina Cup 2016
Alina Cup 2015
Alina Cup 2014
Alina Cup 2013
Expert Cup 2012
Expert Cup 2011
Expert Cup 2010
Expert Cup 2009
Expert Cup 2008
Expert Cup 2007
  © 2006-2019