Alina  

Expert Cup


Expert Cup 2012, 7-8 januari

Seniorer - Lördagen den 7 januari

 
GRUPP A
  GRUPP B
 
Bälinge IF
Gamlis FF
IF VP
IFK Uppsala
Uppsala FC
  Fortitudo FC
IK Rex
Saltsjöbadens IF
Upsala IF
Vaksala SK

Gruppspel

Match.nr Tid Grupp Lag
Resultat
1. 08.00
A
Uppsala FC - IFK Uppsala 0-2
2 08.25
A
IF VP - Bälinge IF 1-1
3 08.50
B
Upsala IF - Fortitudo FC 2-0
4 09.15
B
IK Rex - Vaksala SK 1-2
5 09.40
A
Gamlis FF - Uppsala FC 3-2
6 10.05
A
IF VP - IFK Uppsala 0-1
7 10.30
B
Saltsjöbadens IF - Upsala IF 1-1
8 10.55
B
Fortitudo FC - IK Rex 2-4
9 11.20
A
Bälinge IF - Gamlis FF 1-1
10 11.45
A
Uppsala FC - IF VP 0-3
11 12.10
B
Vaksala SK - Saltsjöbadens IF 1-1
12 12.35
B
Upsala IF - IK Rex 3-1
13 13.00
A
IFK Uppsala - Bälinge IF 0-1
14 13.25
A
Gamlis FF - IF VP 0-1
15 13.50
B
Fortitudo FC - Vaksala SK 1-3
16 14.15
B
IK Rex - Saltsjöbadens IF 0-1
17 14.40
A
Bälinge IF - Uppsala FC 4-0
18 15.05
A
IFK Uppsala - Gamlis FF 2-2
19 15.30
B
Vaksala SK - Upsala IF 0-1
20 15.55
B
Saltsjöbadens IF - Fortitudo FC 2-1

GRUPP A
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Bälinge IF 4 2 2 0 7 2 +5 8
2 IFK Uppsala 4 2 1 1 5 3 +2 7
3 IF VP 4 2 1 1 5 2 +3 7
4 Gamlis FF 4 1 2 1 6 6 0 5
5 Uppsala FC 4 0 0 4 2 12 -10 0

GRUPP B
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Upsala IF 4 3 1 0 7 2 +5 10
2 Saltsjöbadens IF 4 2 2 0 5 3 +2 8
3 Vaksala SK 4 2 1 1 6 4 +2 7
4 IK Rex 4 1 0 3 6 8 -2 3
5 Fortitudo FC 4 0 0 4 4 11 -7 0

(IFK Uppsala vidare till semifinal före IF VP på inbördes möte)


Slutspel

21 16.20
Semi1
Bälinge IF - Saltsjöbadens IF 0-2
22 16.50
Semi2
Upsala IF - IFK Uppsala 2-1
   
 
23 17.20
FINAL
Saltsjöbadens IF - Upsala IF 2-1 (efter förlängning)

Segrare:
Saltsjöbadens IF

 


Juniorer - Söndagen den 8 januari

 
GRUPP A
  GRUPP B
 
GUSK2
IFK Uppsala
Sollentuna IF
UNIK
Upsala IF1
  Bälinge IF
Danmarks IF
GUSK1
Strands IF
Upsala IF2

Gruppspel

Match.nr Tid Grupp Lag
Resultat
1. 08.00
A
GUSK2 - UNIK 1-3
2 08.25
A
IFK Uppsala - Upsala IF1 1-2
3 08.50
B
GUSK1 - Upsala IF2 1-0
4 09.15
B
Bälinge IF - Danmarks IF 2-0
5 09.40
A
Sollentuna IF - GUSK2 2-1
6 10.05
A
IFK Uppsala - UNIK 1-1
7 10.30
B
Strands IF - GUSK1 0-3
8 10.55
B
Upsala IF2 - Bälinge IF 0-1
9 11.20
A
Upsala IF1 - Sollentuna IF 1-0
10 11.45
A
GUSK2 - IFK Uppsala 0-4
11 12.10
B
Danmarks IF - Strands IF 1-5
12 12.35
B
GUSK1 - Bälinge IF 4-0
13 13.00
A
UNIK - Upsala IF1 0-1
14 13.25
A
Sollentuna IF - IFK Uppsala 1-0
15 13.50
B
Upsala IF2 - Danmarks IF 1-0
16 14.15
B
Bälinge IF - Strands IF 2-1
17 14.40
A
Upsala IF1 - GUSK2 3-0
18 15.05
A
UNIK - Sollentuna IF 1-2
19 15.30
B
Danmarks IF - GUSK1 0-9
20 15.55
B
Strands IF - Upsala IF2 3-2

GRUPP A
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 Upsala IF1 4 4 0 0 7 1 +6 12
2 Sollentuna IF 4 3 0 1 5 3 +2 9
3 IFK Uppsala 4 1 1 2 6 4 +2 4
4 UNIK 4 1 1 2 5 5 0 4
5 GUSK2 4 0 0 4 2 12 -10 0

GRUPP B
  Lag
M
V
O
F
G
I
+/-
p
1 GUSK1 4 4 0 0 17 0 +17 12
2 Bälinge IF 4 3 0 1 5 5 0 9
3 Strands IF 4 2 0 2 9 8 +1 6
4 Upsala IF2 4 1 0 3 3 5 -2 3
5 Danmarks IF 4 0 0 4 1 17 -16 0


Slutspel

21 16.20
Semi1
Upsala IF1 - Bälinge IF 3-0
22 16.50
Semi2
GUSK1 - Sollentuna IF 3-0
   
 
23 17.20
FINAL
Upsala IF1 - GUSK1 0-2

Segrare:
GUSK1

 
Meny
Alina Cup 2019
Alina Cup 2018
Alina Cup 2017
Alina Cup 2016
Alina Cup 2015
Alina Cup 2014
Alina Cup 2013
Expert Cup 2012
Expert Cup 2011
Expert Cup 2010
Expert Cup 2009
Expert Cup 2008
Expert Cup 2007
  © 2006-2019